Archiv novinek

Kde vzít podnikatelský nápad?

.

Publikováno
Celá novinka…

Průzkum projektu Den finanční gramotnosti - Účet za koronavirus: Češi přišli o 17 tisíc Kč

Průměrná finanční zátěž spojená s Covid-19 vyšla každou českou domácnost na 17 tisíc Kč za rok. Oproti loňsku se tato ztráta zvýšila v průměru o 4 tisíce Kč, loni činila 13 tisíc Kč. Vyplývá to z průzkumu, který pro vzdělávací projekt Den finanční gramotnosti provedla agentura MindBridge Consulting.

Publikováno
Celá novinka…

MPO připravilo unikátní projekt „V4 Innovators in Israel“ pro start-upy a inkubátory ze zemí V4

V rámci probíhajícího předsednictví ČR ve Visegradské skupině Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturou CzechInvest a Zastupitelským úřadem ČR v Tel Avivu připravilo unikátní program na podporu inovací a start-upů ze zemí V4. Zájemci o účast mohou posílat přihlášky do 14. února 2020 a již v květnu získat nové kontakty a zkušenosti přímo v Izraeli.

Publikováno
Celá novinka…

Příprava duálního vzdělávání pokračuje, stejně jako výuka předmětu Technika na vybraných ZŠ

Duální vzdělávání v České republice dostává další impuls. Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem připravují změny v odborném vzdělávání. V nejbližší době má v gesci MŠMT vzniknout Rada pro odborné vzdělávání. Bude mít za cíl pokračovat v rozšiřování a prohlubování prvků duálního vzdělání a koordinaci těchto činností v regionech. Plánuje se také Dohoda o spolupráci, v přípravě je i legislativní ukotvení.

Publikováno
Celá novinka…

Nástěnky ÁMOS vision radí a pomáhají ve školách

Digitální nástěnky ÁMOS vision dobývají české školy. Kromě poskytování užitečných informací se na školních obrazovkách díky vylepšení systému nově objevuje také Poradna pro děti v obtížných životních situacích a Mapa krizové pomoci. Tyto novinky vznikly ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS) a jejím programem Včasná pomoc dětem a také s Asociací poskytovatelů krizové pomoci (APKP).

Publikováno
Celá novinka…

Brzy nastartuje 6. ročník celostátní soutěže pro dětské týmy Srdce s láskou darované!

Letos s novinkou – Zvláštní cenou Za pomoc Zemi!

Publikováno
Celá novinka…

Dětská srdce jsou velkými učiteli - Srdce s láskou darované to dokazuje už pátým rokem

Už na 22 tisíc soutěžících ze stovek škol po celé republice se zapojilo do celostátní soutěže pro dětské týmy Srdce s láskou darované. Na podzim se rozjel její jubilejní pátý ročník, o kterém jsme hovořili s Janou Jenšíkovou, organizátorkou tohoto projektu.

Publikováno
Celá novinka…

Ve sněmovně dnes získalo převahu srdce

V Praze, 21. 5. 2018: „Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Srdce s láskou darované v prostorách jednacího sálu Poslanecké sněmovny vnímám symbolicky. Právě zde se rodí zákony a svým způsobem píše historie – a připusťme si, že tu většinou vítězí rozum nad srdcem. Doufám, že atmosféra ryzí dětské srdečnosti, upřímné lidskosti, vzájemné podpory a empatie, kterou sem vnesli organizátoři akce a hlavně soutěžní kolektivy dětí, přetrvá ve sněmovně co nejdéle,“ zahájil dnešní setkání vítězů 4. ročníku celostátní soutěže Srdce s láskou darované předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček, který má nad soutěží záštitu.

Publikováno
Celá novinka…