Nataša Kučerová

Fotka Nataša Kučerová

K myšlence vytvořit pro Ríšu knížku nás přivedla výzva Srdce s láskou darované.

„K myšlence vytvořit pro nemocného spolužáka Ríšu knížku nás přivedla výzva Srdce s láskou darované a nápad se zdál skvělý až do momentu, kdy jsme začali přemýšlet, o čem vlastně psát. ‚Napišme, namalujme a vytvořme to, co bychom si přáli číst, kdybychom se ocitli sami,‘ motivovali jsme se navzájem. Pro inspiraci jsem stvořila ilustrovanou prázdninovou příhodu, děcka se hned chytla a už to jelo. Vzpomínky na společné vylomeniny, novinky a průšvihy ze třídy, doplňovačka, šílené vtipy, krátké komiksy, obrázky a fotky… Tvořili psavci i ti, kterým jsou hodiny slohu nebo výtvarky z duše protivné.

A výsledek? Letos hned po Velikonocích se otevřely dveře a v nich stál Ríša! S berličkami, bledý a unavený, ale už i s vlasy na hlavě. ‚Tak jsem zpátky,‘ oddechl si.

Ještě není úplně vyhráno a my si těžko představíme, jaké utrpení prožívá Ríša v průběhu svého boje o život a jaká příkoří ještě oslabené zdraví připraví, ale snad mu střípky našich srdcí v zápase pomáhají.“

Nataša Kučerová je ředitelkou ZŠ Dřevohostice. S třídou osmáků, spolužáků nemocného Ríši, se přihlásili do třetího ročníku soutěže Srdce s láskou darované s dílem Srdcová knížka pro Ríšu (2. díl), které získalo od poroty 2. místo v kategorii starších dětí.

 

Zpět na další reference